Cześć! Nazywam się Ola.

Wspieranie równowagi w życiu drugiego człowieka na wszystkich jego płaszczyznach to moja pasja.
Aspekt fizyczny – sen, pożywienie, ciało, ruch, odporność. Aspekt psychologiczny – emocje, stres, potrzeby, cele. Aspekt duchowy – uważność, bycie w kontakcie ze sobą i relacje z innymi osobami.

Pozwól, że opowiem Ci o swoich kwalifikacjach.

Z wykształcenia jestem promotorem zdrowia i dietoprofilaktyki. Ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym Policealne Studium Zawodowe, gdzie poznawałam takie obszary jak: promocja zdrowia w życiu rodziny i wychowaniu, metodyka edukacji zdrowotnej, terapia dietą, ekologia i zdrowie środowiskowe czy zioła i przyprawy naturalne w zdrowej diecie. Te 200 godzin edukacji jest moją bazą merytoryczną do pracy z Tobą na płaszczyźnie zdrowia fizycznego. Ale nie tylko. Przez ostatnie 9 lat sama jem głównie roślinne, jak najmniej przetworzone pokarmy. Przez blisko 5 lat prowadziłam bloga kulinarnego vega-vege, gdzie publikowałam przepisy wolne od produktów pochodzenia zwierzęcego. Jeśli będziesz chciał(a), podzielę się z Tobą sprawdzonymi patentami kuchennymi.

Przejdźmy do aspektu psychologicznego – jestem studentką kierunku Psychologia w Biznesie w WSB w Poznaniu, wydział zamiejscowy w Chorzowie.
Jednocześnie szkolę się w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, gdzie ukończyłam pierwszy stopień w podejściu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR I). To właśnie stąd czerpię ogrom wiedzy i narzędzi do pracy z klientami. Kiedy zapytasz co mogę dla Ciebie zrobić odpowiem, że przede wszystkim mogę być. Być tuż obok w procesie Twojego rozwoju na wspomnianych wyżej płaszczyznach. Jak wygląda ten kontakt? Budujemy partnerską relację, gdzie Ty jesteś ekspertem od Ciebie i Twojego życia, ja ekspertem od narzędzi i metod. Tego podejścia nauczył mnie właśnie TSR.

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę i ekspertyzę ukończyłam również szkolenie z zakresu Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ I)- oryg. Rational Behavior Therapy – twórca: Maxie C. Maultsby. RTZ jest poznawczo-behawioralnym programem samopomocy emocjonalnej. Pozwala on klientom na przyjrzenie się i zmianę noszonych przez nich przekonań.

Poza tym jako przyszły terapeuta, jestem w procesie terapii własnej – w nurcie Gestalt. Spotkania z terapeutką to ważny czas dla mnie i mojego rozwoju. Uważam, że pracując pomocowo z ludźmi oferuję swoje zasoby – wiedzę, energię, narzędzia. Stąd duża chęć i gotowość do rozwoju własnego.

W ostatnich dwóch latach ukończyłam również mniejsze kursy i warsztaty poszerzające moją perspektywę pracy, m.in.: Mindfulness – trening uważności, Trening regulacji emocji, Psychologia pozytywna w edukacji, Techniki poznawczo-behawioralne w terapii, narzędzia coachingu kognitywnego i inne.

Chcesz ze mną porozmawiać i dobrać najlepszą dla siebie formę współpracy?
Zapraszam Cię na bezpłatną konsultację telefoniczną!
+48 728 420 310
kontakt@aleksandrajanda.pl
Uściski, Ola