o mnie

 
 
 
Jestem promotorem zdrowia i dietoprofilaktyki, ekspertką ds. dietetyki i dietoterapii. a wkrótce również psycholożką biznesu. 
 

Towarzyszę moim Klientom w procesie zmiany na ścieżce do ich zdrowia, a co za tym idzie – radości i równowagi. 

W swojej edukacyjnej karierze wybrałam ścieżkę dwutorową – dietetyczną oraz psychologiczną. Dlaczego? Ponieważ widzę bezpośrednie zależności pomiędzy naszym stanem zdrowia i kondycją mentalną. 
 
Specjalizuję się w: 
  • profilaktyce chorób dietozależnych,
  • dietach wegetariańskich i wegańskich 
  • pracy mentalnej nad zmianą przekonań
brooke-lark-GwNsgnSAfQM-unsplash

 

 

Moje zainteresowanie tematyką zdrowia, dietą i psychologią zaczęło się jeszcze w szkole średniej. To wtedy postanowiłam przejść na dietę wegetariańską, a rok później wegańską

Jak się okazało, dieta roślinna otworzyła przede mną niezmierzone horyzonty kulinarne. W kuchni szkolnego internatu popołudniami powstawały takie potrawy, jak majonez z kalafiora, ser z ziemniaka czy sernik bez sera z kaszy jaglanej. 

Postanowiłam założyć bloga kulinarnego Vega-Vege, którego prowadziłam z sukcesem przez kilka następnych lat. Udało mi się na nim zebrać społeczność kilku tysięcy osób. Obecnie przepisy pochodzące ze strony Vega-Vege dostępne są dla Was w zakładce BLOG oraz na Facebook – Miejsce Rozwoju Holistycznego. 

 

W międzyczasie w mojej rodzinie pojawiło się kilka przypadków zachorowań na choroby nowotworowe. U moich najbliższych zdiagnozowano choroby układu krążenia, przeszliśmy razem przez chemioterapię, operację wymiany zastawki sercowej, otyłość, nadciśnienie, dnę moczanową, dwukrotne założenie bajpasów sercowych, wycięcie guzów w pęcherzu i mastektomię piersi. 

Te wszystkie zdarzenia w połączeniu z nagłą śmiercią brata spowodowaną zawałem mięśnia sercowego, która miała miejsce kilka lat wcześniej, wiedziałam, że potrzebuję wiedzy na temat zdrowia, korelacji pomiędzy spożywanym pokarmem a zapadalnością na choroby cywilizacyjne. Nie mogłam już dłużej patrzeć na to, ile cierpienia przynosi mojej rodzinie niewłaściwa dieta, brak ruchu, przepracowanie i stres.

Tym sposobem od około dziesięciu lat zgłębiam wiedzę z zakresu żywienia i wpływu pokarmu na zdrowie. Początkowo hobbistycznie, a od czterech lat edukacyjnie i zawodowo

Miejsce Rozwoju Holistycznego - Aleksandra Janda

 

 

Jak wspomniałam wcześniej, w kręgu moich zainteresowań znajduje się również psychologia i terapia w nurcie Skoncentrowanym na Rozwiązaniach (TSR) oraz RTZ (Racjonalna Terapia Zachowania).

Mam świadomość, że jako ludzie jesteśmy całością i czynniki psychologiczne, społeczne oraz fizyczne przenikają się i bezpośrednio na siebie wpływają. 

Stąd też decyzja o podjęciu studiów psychologicznych (ze specjalizacją biznesową) oraz o niezależnym kształceniu się na kursach psychoterapeutycznych.